Biografia

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego.

„W świecie, który stworzyłam, natura wymyka się spod kontroli, ogromna, odsłaniająca swoją siłę, wydaje się obdarzona świadomością. Fascynuje mnie niszczycielska moc tornad, hydrotermalnych kominów, fal pływowych. W swojej pracy staram się uchwycić ruch, ten jeden moment w glinie, w kształcie ". Jak przyznaje rzeźbiarka, „tworzenie jest podróżą w czasie i przestrzeni. Jest sposobem na osiągnięcie wolności, odkrywania siebie i odkrywania prawdy". Jest to doskonale widoczne w technikach i formach, które nieustannie podlegają transformacji. To sprawia, że ​​jej sztuka jest gotowa do użycia.

Nowoczesne rzeźby Joanny Roszkowskiej emanują dynamiką i seksualnością. Jednocześnie w jej pracach można znaleźć czystą biologię, organiczne kształty - inspirowane światem przyrody - siłę żywiołów, koralowców, cykl narodzin i śmierci. W przypadku gliny - surowca najbliższego ziemi, artysta przedstawia elementy i naturę, uznając ją za niezrównany projekt.

https://www.jroszkowska.com

https://www.youtube.com/channel/UCEhQfXis8Q7C3fEEI09_-1

Wystawy
2018 - „Konfrontacje Sztuki 2018", Galeria Test, Warszawa
2018 - „Entropia" Bydgoskie Centrum Sztuki, Bydgoszcz; wystawa indywidualna
2017 -  „Biomorphic Art" wystawa na Koszykach, Warszawa, wystawa w Zamku Królewskim w Warszawie, 2016; wystawa indywidualna
2015 - „Biomorphic Art", Centrum Kultury; Łomianki, w ramach Nocy Muzeów; wystawa indywidualna
Przewiń do góry okna