Aukcja dzieł twórców - przedstawicieli polskich uczelni artystycznych.

Godziny otwarcia:
  • Wtorek — Piątek: 10:00 – 17:00, Sobota i Niedziela: po uprzednim umówieniu telefonicznym
Kontakt w sprawie aukcji:

Rynek sztuki nie istnieje bez jego odbiorcy. Narastające przez dekady braki edukacyjne powodują, że grupa odbiorców rośnie dramatycznie wolno. Nowym uczestnikom rynku brakuje wiedzy, jak bezpiecznie się po nim poruszać. Artykułują więc potrzebę jasnej i rzetelnej informacji dotyczącej dzieła oraz jego twórcy, jego warsztatu, doświadczeń i dokonań. Idąc tym tropem, Art. Krajewski Gallery postanowił powołać do życia aukcyjnego nową jakość, która skupia artystów będących jednocześnie pracownikami dydaktycznymi, i którą nazwaliśmy AKADEMIKAMI. To skierowany do odbiorcy przekaz, że proponowane dzieła wyszły spod ręki artystów osadzonych w wysokiej kulturze tworzenia, którą niesie ze sobą uczelnia i jej tradycja. Wierzymy, że JAKOŚĆ ta zasługuje na intencjonalne oraz profesjonalne traktowanie.

Prace Akademików, rozproszone dzisiaj w ofercie wielu domów aukcyjnych, teraz wystąpią pod jednym szyldem. Odzwierciedlać będzie on przekrój artystów pod względem wieku, stylu tworzenia oraz dorobku. Prezentujemy zarówno prace młodych i poszukujących, przez nazwiska znane i osadzone na rynku sztuki, po dzieła największych twórców swojego pokolenia, mających na koncie sukcesy na arenie międzynarodowej.

Katalog pierwszej aukcji Akademików zawiera 40 pozycji - dzieł artystów z uczelni artystycznych w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Lublinie. Przedstawiamy prace Jarosława Modzelewskiego, Andrzeja Rysińskiego, Teresy Miszkin, Adama Wsiołkowskiego i innych.

Niedziela, 17 listopada 2019, godz. 19.00

Art. Krajewski Galeria i Dom Aukcyjny
ul. Widok 16/18, Warszawa

 

Zlecenia aukcyjne:

aukcje@artkrajewski.pl
tel: 511 464 541

 

Katalog Artinfo


Serdecznie Państwa zapraszamy.

(

Przewiń do góry okna